Optymalizacja surowca i jednoczesna ochrona produktów to jedne z najbardziej pożądanych cech opakowań z tektury falistej. Specjaliści ds. jakości Aquila podzieli się swoim doświadczeniem, udostępnili laboratorium i wspólnie z przedstawicielami Politechniki Poznańskiej przeprowadzili badania wytrzymałości papieru.
Odpowiednio dobrana tektura falista jest obecnie wykorzystywana do pakowania większości produktów sprzedawanych i transportowanych w celach handlowych. Dlaczego jest to idealny materiał dla naszych towarów? Składa się z kilku naprzemiennie płaskich i falistych warstw papieru o właściwie dobranej gramaturze. Co ważne zarówno gramatura, jak i stosunek włókien pierwotnych do makulaturowych papieru są niezwykle istotne w całym procesie produkcyjnym.
Dlatego nasi pracownicy laboratorium we Wrześni podzieli się swoją wiedzą oraz wykonali badania SCT (Short-span Compression Test), czyli ściskania oraz Tensile Stiffness – rozciągania papieru w kierunku podłużnym i poprzecznym. Badania te polegały na precyzyjnym sprawdzeniu wytrzymałości włókien i posłużyły do powstania artykułu Tomasza Garbowskiego i Kacpra Andrzejaka „Związek między SCT papieru a ECT jednościennej tektury falistej”, który ukazał się w najnowszym numerze Przeglądu Papierniczego.
Zapraszamy do zapoznania się treścią całej publikacji