• Badania naukowe w laboratorium AQUILI

    9 maja 2022

Optymalizacja surowca i jednoczesna ochrona produktów to jedne z najbardziej pożądanych cech opakowań z tektury falistej. Specjaliści ds. jakości Aquila podzieli się swoim doświadczeniem, udostępnili laboratorium i wspólnie z przedstawicielami Politechniki Poznańskiej przeprowadzili badania wytrzymałości papieru.  

Odpowiednio dobrana tektura falista jest obecnie wykorzystywana do pakowania większości produktów sprzedawanych i transportowanych w celach handlowych. Dlaczego jest to idealny materiał dla naszych towarów? Składa się z kilku naprzemiennie płaskich i falistych warstw papieru o właściwie dobranej gramaturze. Co ważne zarówno gramatura, jak i stosunek włókien pierwotnych do makulaturowych papieru są niezwykle istotne w całym procesie produkcyjnym.  

Dlatego nasi pracownicy laboratorium we Wrześni podzieli się swoją wiedzą oraz wykonali badania SCT (Short-span Compression Test), czyli ściskania oraz Tensile Stiffness – rozciągania papieru w kierunku podłużnym i poprzecznym. Badania te polegały na precyzyjnym sprawdzeniu wytrzymałości włókien i posłużyły do powstania artykułu Tomasza Garbowskiego i Kacpra Andrzejaka „Związek między SCT papieru a ECT jednościennej tektury falistej”, który ukazał się w najnowszym numerze Przeglądu Papierniczego

Zapraszamy do zapoznania się treścią całej publikacjiAQUILA WRZEŚNIA Sp. z o.o.

ul. Objazdowa 6 a, PL - 62-300 Września
Tel.: (+48) 61 650 19 00AQUILA WRZEŚNIA Sp. z o.o.

ul. Objazdowa 6 a, PL - 62-300 Września
Tel.: (+48) 61 650 19 00