• Posadziliśmy drzewa z Dotlenieni.org

    21 listopada 2022

Warsztaty sadzenia drzew, sprzątanie lasu i zazielenienie przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce – tak prezentują się działania pracowników AQUILI oraz VPK Packaging Polska w miniony weekend.

Blisko 50 naszych pracowników posadziło drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, w województwie wielkopolskim, niedaleko centrali firmy we Wrześni.
Sam pomysł wyszedł od naszych pracowników podczas warsztatów Ambasadorów Wartości AQUILA. Jedna z grup zaprojektowała prototyp z dokładnym określeniem celów projektu. Razem z całym zarządem byliśmy zgodni, że chcemy wdrożyć pomysł naszych pracowników i koniecznie wziąć w nim udział. Ta zielona inicjatywa lokalna niewątpliwie wpisuje się także w strategię zrównoważonego rozwoju całej Grupy VPK, którą staramy się realizować na co dzień – mówi Jacek Kryszkiewicz, dyrektor zarządzający.
Poza nasadzeniami drzew, pracownicy wraz z rodzinami mieli okazję wziąć udział w warsztatach poprowadzonych przez wykwalifikowanych przedstawicieli Lasów Państwowych, a także wspólnie posprzątać las. W ramach podziękowania każdy uczestnik otrzymał sadzonki drzewek ozdobnych oraz jabłka z zaprzyjaźnionego sadu.
To już kolejne przedsięwzięcie, które udało nam się zorganizować razem ze start-upem społecznym Dotlenieni.org. Wcześniej nasi pracownicy fabryki w Brzegu wzięli udział w biegu ekologicznym „DotlenieniRUN”, który nie tylko uczy dbałości o środowisko, ale również umożliwia sadzenie drzew za każdego zarejestrowanego uczestnika wydarzenia. Chcemy kontynuować współpracę na rzecz poprawy otaczającego nas środowiska i poszerzać wiedzę na temat ekologii w naszej firmie – mówi Żaneta Frąckowiak, koordynator marketingu.


Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz fotorelacji!