• Rekordowa wydajność produkcyjna

    23 listopada 2021

Doświadczenie naszych pracowników w AQUILI Radomsko wpływa na osiąganie coraz wyższych rekordów w produkcji tektury falistej. W 2021 roku zakład wyprodukował już łącznie 210 mln m2 tektury, co stanowi ogromny sukces całego zespołu.  

W ostatnim tygodniu fabryka osiągnęła rekordowy, dobowy wynik wynoszący powyżej miliona m2, przy średniej prędkości tekturnicy 282 m/minutę, z konfiguracją fal B,C oraz BC. Osiągnięcie takiego wyniku to bardzo duże wyzwanie. Jak mówią sami pracownicy, łatwiej  jest realizować dobre cele zmianowe,  ale w tym przypadku rozpatrujemy pełną dobę produkcji, czyli trzy różne zmiany. Taki rezultat może zostać osiągnięty tylko dzięki bardzo dobrej współpracy międzyludzkiej i zaangażowaniu doświadczonych pracowników.  

Średnia prędkość tekturnicy to nie nasz jedyny cel, równie istotny jest dla nas poziom odpadu produkcyjnego. Na przestrzeni lat wypracowaliśmy zbiór dobrych metod, dzięki którym znacząco obniżyliśmy jego poziom. Biorąc pod uwagę galopujące ceny papieru, który jest naszym głównym surowcem, każdy stracony kilogram to realne straty, a ich staramy się unikać. Życzyłbym każdemu managerowi pracy z takim zespołem. Jestem wdzięczny za ich zapał i zaangażowanie  – mówi Plant Manager AQUILI Radomsko, Sylwester Popiołek. 

Tekturnica obecna w Radomsku działa od początku istnienia fabryki i mimo jej długiego czasu eksploatacji pozwala stale zwiększać obroty i produkować miliony metrów. Nie miałoby to miejsca, gdyby nie praca Działu Utrzymania Ruchu, dbającego o świetną konserwację maszyny i podejmującego szybkie i zwinne działania w przypadku awarii. 

Gratulujemy wszystkim pracownikom i życzymy dalszych sukcesów! AQUILA WRZEŚNIA Sp. z o.o.

ul. Objazdowa 6 a, PL - 62-300 Września
Tel.: (+48) 61 650 19 00AQUILA WRZEŚNIA Sp. z o.o.

ul. Objazdowa 6 a, PL - 62-300 Września
Tel.: (+48) 61 650 19 00