• HISTORIA

Historia firmy AQUILA to bez wątpienia jeden z naszych powodów do dumy.

W niecałą dekadę udało nam się osiągnąć znaczącą pozycję na rynku producentów tektury falistej i stworzyć markę, za którą stoi jakość i ceniony produkt. W ciągu tych lat zbudowaliśmy trzy prężnie działające zakłady. Wciąż ciężko pracujemy by założenie, jakie przyjęliśmy u początku powstania firmy wypełniło się. A chcieliśmy wówczas zobaczyć jak robią to inni i zrobić to lepiej.

2005

Otwarcie fabryki we Wrześni

Początki Spółki AQUILA sięgają 2005 roku. Wtedy właśnie zarejestrowaliśmy spółkę i zaadaptowaliśmy budynki przy ulicy Objazdowej 6A we Wrześni na naszą pierwszą fabrykę. Piętnastego grudnia wyjechała z niej pierwsza ryza tektury. Nasz produkt i marka szybko zdobyły zaufanie zwiększającej się rzeszy klientów w kraju, a także za granicą. W trosce o ich zadowolenie i w odpowiedzi na zaufanie jakim nas obdarzyli, postanowiliśmy zainwestować w jakość produktu, co wymagało od nas wieloaspektowych działań. Postawiliśmy wiec na zwiększanie kontroli surowca i naszej wiedzy o nim, a także polepszenie nadzoru nad całym cyklem produkcji dzięki nowoczesnym laboratoriom.

2009

Otwarcie fabryki w Radomsku

Szybko okazało się również, że nasza fabryka we Wrześni nie jest w stanie sama sprostać zwiększającym się wymaganiom rynku. Dlatego w 2009 roku podjęliśmy decyzję o budowie kolejnej fabryki, w Radomsku. Zakład ten zbudowany został od fundamentów aż po dach w oparciu o zdobyte we Wrześni doświadczenia. Nasz zespół specjalistów zaprojektował miejsce, w którym tektura falista i personel odpowiedzialny za jej wytworzenie stawiani są na pierwszym miejscu. Dobra organizacja produkcji była dla nas priorytetem, ale chcieliśmy również, by miejsce to było unikatowe, nie miało swego odpowiednika, słowem, by stało się wzorcową fabryką tektury. Z perspektywy lat możemy z nieskrywaną dumą przyznać, że osiągnęliśmy ten cel.

2015

Budowa zakładu Aquila Brzeg

Dowodem sukcesu AQUILI była budowa kolejnego zakładu, tym razem na południu Polski w Skarbimierzu. Pomogło nam to rozwinąć współpracę z naszymi kontrahentami zza naszej południowej granicy. Za modelowe rozwiązanie dla tego kolejnego już zakładu posłużyła nam doskonale spełniająca swoje zadanie fabryka w Radomsku. Nie zapomnieliśmy także o laboratoriach. Przeciwnie, wciąż inwestujemy w ich rozwój, wyposażając je w coraz bardziej zaawansowane maszyny nadzorujące produkt. Laboratorium we Wrześni uzyskało już także certyfikat Państwowego Centrum Akredytacji co uczyniło je oficjalną placówką, w której każdy na żądanie może przebadać swoje próbki uzyskać wiążące rezultaty. Laboratoria są naszą wizytówką, świadectwem jakości AQUILA.

2050

Przyszłość

Na półmetku XXI wieku AQUILA jest liczącym się w Europie producentem tektury falistej w arkuszach, w świecie, w którym tektura falista, materiał stworzony z surowców w całości odnawialnych i biodegradowalnych, wykorzystywany jest przez designerów do projektowania przedmiotów codziennego użytku – od drukarek i mebli po samochody, a nawet domy.

Science-fiction? To już niemal rzeczywistość.
Aby przekonać się odwiedź www.corrugated-ofcourse.pl