• DotlenieniRUN po raz trzeci!

    25 marca 2024

Już po raz trzeci wspólnie z pracownikami AQUILI oraz VPK Packaging Polska wzięliśmy udział w ekologicznym biegu organizowanym przez start-up społeczny Dotlenieni.org.

DotlenieniRun – Drzewo i Woda to bieg łączący ze sobą sport, aktywny wypoczynek, ekologię i edukację. Co roku spotykamy się w Skarbimierzu, aby rywalizować ze sobą na dystansach 5 i 10 km, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Bieg odbywa się zawsze w okolicach Światowego Dnia Wody. Podczas imprezy dowiadujemy się o potrzebie jej oszczędzania oraz skutkach kryzysu klimatycznego. Co ważne, za każdego biegacza Dotlenieni sadzą jedno drzewo.

Nasi pracownicy pobiegli na dystansie 5 km, a trasa przebiegała w strefie ekonomicznej, w której zlokalizowana jest także nasza fabryka. AQUILA oraz VPK po raz kolejny były jednym z głównych partnerów tego wydarzenia. Nadrzędnym celem wydarzenia jest troska o planetę i tereny miejskie. W tym roku na podium stanął jeden z naszych zawodników, w kategorii męskiej – Natan Brudziński z wynikiem 00:21:15.

Serdecznie gratulujemy!