• Oficjalne otwarcie nowej inwestycji AQUILI we Wrześni!

    5 kwietnia 2024

AQUILA Września, należąca do Grupy VPK rozpoczęła dalszą ekspansję w Wielkopolsce. Istniejący od 2005 roku i jednocześnie nasz pierwszy zakład w Polsce rozbudowuje fabrykę o nową halę produkcyjną o powierzchni blisko 13 tys. m2, a także planuje montaż nowej tekturnicy wraz z innowacyjną infrastrukturą technologiczną.  

Ceniony produkt na rynku

To kolejny krok inwestycyjny Grupy VPK w Polsce, ogromnie ważny dla wszystkich wieloletnich i zaufanych klientów Aquili. Rok 2024 rozpoczął się dla spółki budową nowej hali przy istniejącym zakładzie we Wrześni. To najstarsza fabryka tektury falistej Grupy VPK w Polsce. Od ponad 18 lat produkujemy najlepszej jakości produkt i zaopatrujemy największych producentów opakowań w kraju oraz za granicą.

Nasz produkt i marka szybko zdobyły zaufanie zwiększającej się rzeszy klientów w kraju, a także za granicą. W trosce o ich zadowolenie i w odpowiedzi na zaufanie, jakim nas obdarzyli, postanowiliśmy zainwestować w jakość tektury, co wymagało od nas wieloaspektowych działań. Nieustający popyt na opakowania z tektury falistej zmusza nas do jeszcze bardziej intensywnych aktywności na rynku, dbania o świetną obsługę klienta i dalszego usprawniania wydajności. Aktualnie naszym głównym projektem inwestycyjnym pozostaje instalacja nowej tekturnicy we Wrześni, z czego wynika potrzeba nowej hali. Cieszy mnie nieustanny rozwój firmy i zaangażowanie całego zespołu pracowników, dzięki którym możemy osiągać kolejne sukcesy – mówi Jacek Kryszkiewicz, dyrektor zarządzający.

Inwestycja z potencjałem

Skala inwestycji wpływa na umocnienie naszej pozycji biznesowej oraz zapewnienie klientom jeszcze bardziej nowoczesnej i efektywnej produkcji. Nasi klienci wiedzą, że jesteśmy bezpiecznym partnerem w biznesie, zapewniającym wygodną współpracę.

Nowa inwestycja to nie tylko budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej, ale przede wszystkim właśnie zakup nowej tekturnicy. Prognozujemy, że budowa potrwa około 9 miesięcy, a uruchomienie nowej linii technologicznej odbędzie się w pierwszym kwartale 2025 roku. W naszym zakładzie we Wrześni mamy grupę operatorów z ogromnym doświadczeniem, w związku z tym, jestem przekonany, że nowa tekturnica szybko osiągnie maksymalną wydajność. Rozwijajmy się dalej i czekamy na montaż maszyny, dzięki której będziemy w stanie zapewnić jeszcze lepszej jakości surowiec do produkcji opakowań – mówi Łukasz Nęcki, dyrektor operacyjny.

Na terenie nowej hali stanie tekturnica firmy FOSBER 2,8 m z potrójnym przekrawaczem i systemem logistyki firmy SEEMI oraz całą potrzebną infrastrukturą technologiczną. Maszyna posiada trzy noże poprzeczne, trzy stakery, które, co bardzo istotne, będą umożliwiały obsługę trzech różnych zleceń dla klientów. Prędkość tekturnicy to aż 420 m / minutę, co da nam możliwość wyprodukowania do 20 mln m2 tektury falistej miesięcznie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć z oficjalnego otwarcia budowy 4 kwietnia 2024 roku.