• Tektura w trosce o środowisko

    5 września 2022

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) poinformowała, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, w porównaniu do 531 kg CO2e/t w roku 2018. Ta znacząca poprawa to wynik ciągłych wysiłków europejskiej branży tektury falistej i dostawców papieru na rzecz zmniejszenia ich wpływu na środowisko naturalne.

Jak podkreśla FEFCO, tektura falista to recykling, ale tektura falista to także ponowne wykorzystanie. Papier i tektura pochodzące z surowców odnawialnych są wykorzystywane do produkcji nowych opakowań, które średnio w 88% składają się z materiałów pochodzących z recyklingu. Wśród najważniejszych pozytywnych cech opakowań z tektury falistej należy wymienić: nieskończone możliwości projektowania, efektywne przechowywanie, przejrzystość śladu CO2 i stałe jego zmniejszanie.

Najnowsze dane za rok 2021 dotyczące produkcji papieru oraz tektury oraz ich przetwarzania na opakowania z tektury falistej pochodzą z European Database for Corrugated Board Life Cycle Studies, utworzonej przez FEFCO i CCB (Cepi ContainerBoard). FEFCO aktualizuje europejską bazę danych dla badań cyklu życia tektury falistej co trzy lata.

Więcej informacji na stronie:
fefco.org