• Wsparcie dla kobiet z ShoeBox

    6 marca 2024

W tym roku, z okazji  Dnia Kobiet udało nam się także wesprzeć 8. edycję Projektu Shoebox i razem pomóc potrzebującym kobietom. Od 2016 roku wsparcie dociera do blisko 5000 pań w całej Polsce.

Shoebox to inicjatywa polegająca na przekazywaniu produktów kosmetycznych potrzebującym kobietom. Nazwa pochodzi od pudełek po butach, w których umieszczane są artykuły higieniczne i pielęgnacyjne. W każdym z nich docelowo znajduje się 8-12 artykułów. Paczki trafiają do mieszkanek ośrodków, podopiecznych organizacji wspierających osoby ubogie, bezdomne i ofiary przemocy domowej. Według raportów Kulczyk Foundation aż 39% kobiet z ubogich gospodarstw domowych musiało zrezygnować z zakupu środków higienicznych na rzecz innych domowych wydatków.

My przekazaliśmy blisko 300 produktów w naszych 28 autorskich pudełkach z tektury falistej. Wszystkie zebrane przez nas produkty zostały przekazane do Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu, który m.in. organizuje spotkania grupowe dla kobiet doświadczających przemocy domowej. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tę wyjątkową akcję społeczną.