LABORATORIUM

Badania papieru:
– gramatura
– wilgotność
– SCT
– Tensille Stiffness
– COBB

Badania tektury:
– gramatura
– wilgotność
– ECT
– FCT
– przepuklenie
– sztywność zginania metodą 4 punktową
– COBB

Nowoczesne laboratorium

Zaawansowana kontrola surowca i wszechstronna o nim wiedza to filary naszego myślenia o produkcie. Swoistym centrum dowodzenia jakością jest nasze laboratorium, które rozwijamy nieprzerwanie od początku istnienia firmy. Już wówczas zdaliśmy sobie sprawę z konieczności inwestycji w specjalistyczny sprzęt, który umożliwi nam jak najlepszą kontrolę produkowanej przez nas tektury falistej.
W laboratorium pojawiły się na przestrzeni lat skomplikowane maszyny pozwalające dogłębnie badać zarówno papier jak i tekturę.

Jednak podobnie jak w przypadku produkcji to nie maszyny, lecz doświadczony oraz wykwalifikowany zespół jest podstawą sukcesu tego ważnego działu naszej firmy.

Zaawansowana certyfikacja

W kwietniu 2014 roku osiągnęliśmy zaawansowany stopień specjalizacji naszej placówki laboratoryjnej, w której wykonujemy opiniotwórcze badanie papieru i tektury. Stało się tak za sprawą certyfikatu Polskiego Centrum Akredytacji (PCA), który uzyskaliśmy przechodząc bardzo skomplikowany proces certyfikacji.
Gwarantujemy tym samym najwyższe standardy wykonywanych pomiarów, co umożliwi wszystkim zainteresowanym zlecenie badań papieru i tektury w naszym laboratorium. Wyniki wszystkich badań mają charakter wiążący i potwierdzone są odpowiednimi certyfikatami.

Jesteśmy jednym z niewielu laboratoriów w Polsce z takimi możliwościami i dołożymy wszelkich starań by w przyszłości pozostać liderem w dziedzinie jakości.

Posiadane certyfikaty:
Certyfikat ISO 17025:2005
Certyfikat FSC-C109033

Do pobrania:
Certyfikat FSC-C109033.pdf

Więcej informacji odnośnie certyfikatu/zakresu akredytacji można znaleźć na stronie:

Polskiego Centrum Akredytacji

AQUILA WRZEŚNIA Sp. z o.o.

ul. Objazdowa 6 a
PL - 62-300 Września
Tel.: (+48) 61 650 19 00